NAKLİYAT İŞLEMİ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN HAZIRLIKLAR

Adım Adım Nakliyat İpuçları

 

Yeni bir eve taşınmak heyecan verici olduğu kadar stresli bir iştir.Gözümüzü açıp kapattığımızda eşyalarınız yeni evimize taşınmış, düzen kurulmuş olsa ne güzel olurdu değil mi?Planlı davranarak bu süreci kolaylaştırmak mümkün. Nakliyat gününe kadar yapmanız gerek hazırlıkları sizin için derledik;

Doğal gaz,elektrik,su ve dijital yayın  aboneliklerinizi yeni evinize taşımak için başvurun.

Günlük hayatta ihtiyacınız olmayan eşyaları(mevsime uygun olmayan kıyafetler,dergi ve kitaplar,dekoratif objeler vs.) ambalajlayarak paketlemeye başlayın.

Yıllardır kullanmadığınız veya yeni evinize uygun olmayan eşyalarınızı bağışlayın, satın Bu sayede nakliyat sürecinde  eşya kalabalığından kurtulmuş olacaksınız.

Sizinle birlikte gidecek olan eşyalarınızı sınıflandırarak kolilere yerleştirin ve yerleştirme aşamasında zaman tasarrufu sağlamak için kolilerin üzerine isim etiketi yapıştırın.

Taşınma esnasında ihtiyacımız olacak (matkap,tornavida,falçata,koli bandı vb.) aletleri küçük bir çantaya koyup yanınıza almakta fayda var.Çünkü onlarca koli arasında o küçük aletleri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Gıda israfı yapmamak için buzdolabınızdaki yiyecekleri taşınmadan birkaç gün öncesine kadar tüketin gerekiyorsa günlük alışveriş yapın.

Özellikle bayanların kıyafet sayısı oldukça fazla olduğundan giysi paketleme işi çok daha sıkıcı ve yorucu olabilir.Giysilerinizi büyük bir çöp poşetlerine yerleştirdikten sonra elektrik süpürgesi ile poşeti vakumlayabilirsiniz. Böylece giysileriniz çok daha az yer kaplayacaktır.

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir