İstanbul İçin Nakliyatın Önemi

İSTANBUL’DAN TAŞINMAK İÇİN 5 MANTIKLI NEDEN

Belki de artık İstanbul’u terk etmenin ve gerçekten insanca yaşayabileceğimiz bir yere kaçmanın zamanı gelmiştir. Neden mi? İşte size 5 mantıklı neden;

1-TRAFİK :

İstanbul’un ve İstanbulluların çok uzun zamandır şikayetçi olduğu ve sürekli çözümlerin geliştirilmeye çalışıldığı ama çok fazla araç olmasından dolayı ne kadar yol yapılsa da daha da kötüye gitmiş çok büyük bir sorun :Trafik.

Metro , metrobüs hatlarını yakın iş yeriniz veya eviniz varsa işiniz kolaylaşabilir ama eviniz veya iş yeriniz bu hatlara yakın değilse durumunuz vahimdir.

2-ŞEHİR GÜRÜLTÜSÜ:

Yeni bir güne başlarken kuş cıvıltılarıyla ve çiçek kokularıyla uyanmak varken maalesef şehir gürültüsüne maruz kalıyoruz.

Tüm bu sebepler birleşince de günlük sinir-stres kat sayımızın arttığı ve günlük çalışma tempomuzun düştüğü aşikârdır.

3-YETERSİZ YEŞİL ALAN:

Hayat kalitemizi düşüren bir diğer unsur ise yeşil alanların azlığıdır.Özellikle İstanbul’da baktığınız her yeşil alana yeni bir bina inşa edildiğini görebilirsiniz. Oksijensiz ,yeşil alansız ve doğaya küsmüş bir İstanbul, bu şehri terk etmek için çok geçerli bir neden.

4-ÇARPIK KENTLEŞME:

Şehir kurulurken bir planlama yapılmadığı için göze çirkin görünen manzaralar oluşuyor.Hoş görüntüye sahip olmayan gökdelenler İstanbul gibi kendine has ve özel bir şehir maalesef çirkinleşmektedir. Hâl böyle olunca insanın İstanbul’da yaşamak için nedenleri yok oluyor !

5-TOPLU ULAŞIMIN YETERSİZLİĞİ:

Büyük şehirlerde özel aracınız yoksa toplu taşıma kullanmak zorunda kalıyoruz. İstanbul gibi nüfusu fazla bir şehirde toplu taşıma kullanmak çokta kolay olmuyor.Bu da buradan koşarak uzaklaşmanın nedenlerindendir.

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir