Nakliyatta Fiyat Belirleme

Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

  • Taşınacak eşyaların hacmi,
  • Nakliyesi yapılacak ev eşyalarının sayısı,
  • Nakliyat işlemini gerçekleştirecek personel ihtiyacı ve sayısı,
  • Nakliyat sürecinde kullanılacak paketleme malzemeleri,
  • Taşımacısı yapılacak yeni evin eski eve uzaklığı,
  • Nakliyat sefer sayısı,

Evet normal şartlarda yukarıda sözünü ettiğimiz bir dizi aşamalardan kaynaklı Nakliyat fiyatları değişkenlik gösterebilir. Yani söz gelimi 1+1 ev eşyalarının taşıma ücreti ile 3+1 ev eşyalarının taşıma fiyatları aynı olması zaten beklenemez .

Fiyatlandırma detaylarından kısaca bahsedecek olursak;

1 ) Taşınacak olan eşyanın hangi mesafeye gideceği : Eğer şehirler arası nakliyat olacaksa, Şehirler arasındaki mesafeye göre fiyatlandırma yapılacaktır. Şayet ilçeler arası evden eve nakliyat yapılıyorsa bu kez fiyatlandırma seçenekleri daha makul bir rakamlar arasında olacaktır.

2 ) Evden eve nakliyat mı yoksa ofisten ofise nakliyat mı yapılacaktır :  Bu ölçüt şu açıdan değerlendiriliyor ; Eğer evden eve nakliyat yapılırsa, ev eşyası nakliyesi ofisten ofise nakliyata  göre daha ucuz fiyatlandırılacaktır. Eğer taşınacak olan eşyalar bi Ofis mobilyası gibi ağır ve titiz eşyalardan oluşuyorsa fiyatlar daha kabarık olabilmektedir.

3 ) Asansörlü nakliyat gibi daha farklı alanlardan faydalanılmak isteniyor mu ? Mesela eviniz İstanbul Kadıköy’de ve 12 katlı bir apartman dairesinde ama aşağıya indiremediğiniz eşyalarınız var. Bunun için asansörlü nakliyat firmasını aradığınızda bu hizmet bedeli bir miktar değişiklik arz eder. Asansör çalışması fiyata kesinlikle etki etmektedir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir